GRÄDDKANNA, silver, empire, troligen Ingemar Höglund Härnösand 1824. Vikt ca 165 gram.

Kaskformad på rund fot. Hänkel med växtdekor. Invändigt förgylld. Höjd 14 cm.

Slitage. Hänkelns fästen med lagningar. Fotringen med monogramgravyr.

Utropspris
1 500 SEK