TAFFELPIANO, P. Beck, St. Petersburg. Ryssland 1800-tal.

Hjultrissor. Ristat nummer 24/702. Ådringsmålat bakstycke.
Längd 190 cm, djup 86 cm, höjd 88 cm/142 cm.

Delar saknas. Skador. Gångjärnen reparerade. Mekanisk funktion ej testad. Nyckel saknas.

Utropspris
500 EUR