KARMSTOL, Eero Arnio för UPO Furniture, Finland och VÄGGHYLLA, Utensilo", formgiven av Dorothée Maurer-Becker.

Karmstol i mörkbrun plast, höjd 79 cm. Vägghylla i röd plast, tillverkad av Design M compagnie de Ingo Maurer, Tyskland 1970-tal. Höjd 68 cm.

Karmstolen med slitage, repor. Vägghyllan med repor, slitage, skador, avbrutna delar.

Utropspris
1 500 SEK