SKÅL, glas, "Coquilles " R. Lalique France. 1930-tal.

Formgiven 1921. Gjutet glas. Rund nedåt avsmalnande och delvis insvängd med reliefdekor av stiliserade snäckskal. Diameter 23. höjd 10

Slitage. Märken och repor.

Utropspris
3 000 SEK