VÄRMESKÅL MED LOCK, porslin Kina. Omkring sekelskiftet 1900.

Rund med metallhänklar. Dekor i famille rosefärger, på locket förgylld hund. Invändigt lös värmeskål. Höjd 15 cm.

Slitage, sliten dekor.

Utropspris
1 500 SEK