Ring med onyx, stämplad CBH för Hallbergs Guldvarufabrik, Köping. Storlek 20,5/65.
Alliansring, 20k guld stämplad EP för Petterssons Guldsmedsaffär Ewald, Skövde. Vikt 4 g. Storlek ca 20/63.
Bruksslitage samt gravyr.