Smycken
440150

RINGAR, 2 st, 20k samt 18k guld med onyx, Skövde respektive Köping, 1900-talets mitt. Total vikt 8 g.

Ring med onyx, stämplad CBH för Hallbergs Guldvarufabrik, Köping. Storlek 20,5/65.
Alliansring, 20k guld stämplad EP för Petterssons Guldsmedsaffär Ewald, Skövde. Vikt 4 g. Storlek ca 20/63.

Bruksslitage samt gravyr.

Utropspris
3 000 SEK