KARAFFER, ett par, glas. "Hörningsholm", Gerda Strömberg, Strömbergshyttan, 1900-talets andra hälft.

Slipad dekor. Höjd 27 cm.

Bruksslitage, en hals med mindre skada samt nagg. Proppar med nagg.

Utropspris
2 000 SEK