SERVISDELAR, 79 st, glas, "Hörningsholm", Gerda Strömberg, Strömbergshyttan, 1900-talets andra hälft.

23 rödvinsglas, 12 madeiraglas, 15 seltersglas, 14 starkvinsglas, 8 vitvinsglas, 7 champagneglas. Glasens former kan skifta något, flera glas med lilatonad glasmassa.

Bruksslitage. Ca 30 delar med nagg på fotringen, ca 5 delar med kantnagg, 1 del med flisa på fotringen.

Utropspris
12 000 SEK