Allmoge
440902

HÖRNSKÅP, allmoge, daterad 1804.

Delvis bemålad. Dörr med bakomliggande hyllplan. Infällda speglar med bemålade blommor. Märkt "Olof Nilson 1804". Längd 80, bredd 53, höjd 150 cm. Nyckel finns.

Slitage. Märken. Sprickor.

Utropspris
4 000 SEK