STOLAR, 10 st, Karl Johan, 1800-talets mitt.

Mahogny. 4+4 stolar samt 2 karmstolar. Genombruten rygg. Fast stoppad sits.

Repor och märken. Några med senare sadelgjord. Smärre lagningar. En stol med skador och lagningar i ryggbricka. Klädsel med slitage. Solblekt klädsel. Karmstolar med lagningar i ryggbricka. Stolar med smärre fanerskador i sargar.

Utropspris
10 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

759. Inge Schiöler, Vy genom träden.
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK