Allmoge
442152

KANDELABER, smide, sk tuppastake, Dalarna, 1900-tal.

För 2 ljus. Hängande kläppar. Krönt av fågel. Märkt Made in Sweden. Höjd 53 cm.

Något smärre ytslitage.

Utropspris
1 500 SEK