KANDELABRAR, ett par, silver, rokoko, troligen 1700-talets mitt/andra hälft. Total vikt ca 2020 gram.

Vridet skaft på rund fot med två organiska ljusarmar. Höjd ca 34.

Slitage. Repor. Monogramgravering. Något sneda skaft. Bristning. Senare ljusarmar och manschetter.

Utropspris
7 000 SEK