BOKHYLLOR, 2 st, "Royal System", Paul Cadovius, 1900-talets tredje kvartal.

Två sektioner, en med barskåp samt bakomliggande hyllplan och en med lådor. Teak. 3 lösa bokstöd medföljer. Bredd 84, djup ca 41 respektive ca 32 cm, höjd 165 cm.

Slitage, repor, fläckar. Hyllplan något ostadiga och sneda.

Utropspris
3 000 SEK