BESTICK, 93 delar, sterlingsilver, Hans Hansen, Köpenhamn, Danmark. Total vikt med stålblad ca 1276 gram. För 10 pers.

Slät modell. 10 bordsknivar (längd 18,5 cm). 10 bordsgafflar (längd 16,5 cm). 12 bordsskedar (längd 17 cm). 11 soppskedar (längd ca 16,3 cm). 10 mockaskedar (längd 10 cm). 18 smörgåsgafflar (längd 13 cm). 17 smörgåsknivar med rostfria blad (längd 15,5 cm). 4 smörknivar (längd 15,5 cm). 1 sked (längd 20 cm).

Repor. Vissa delar med slitage.

Utropspris
20 000 SEK