PARTI RYSKT SILVER, 3 delar, Moskva, Ryssland. Vikt 129 g.

Syltsked samt 2 vodkabägare.
Syltsked 84 silver Moskva 1849. Förgylld med dekor i niello. Längd 16 cm.
2 vodkabägare Moskva 1865 och 1870. Ena bägaren helförgylld och andra inuti. Höjd 9,5 cm.
Bägarna har även estniska stämplar.

Bruksslitage, bucklor.

Utropspris
300 EUR