Madeleine Pyk – en samling F769

SKÅLAR, 2 st, porslin, Kina, sekelskiftet 1900.

En med genombrutet lock. Dekor med blommor och figurer. Den runda skålens diameter 11 cm. Den ovala skålens längd 12,5 cm.

Nagg. Några mindre repor.

Utropspris
1 500 SEK