SKRIVBORD, 1900-andra hälft.

SKRIVBORD, 1900-andra hälft.

I mahognyimitation. Rektangulär form på skiva vilken delvis är beklädd med läderimitation, på två hurtsar. Utdragslådor med dragbeslag. Längd ca 123, djup ca 62, höjd ca 76 cm.

Slitage, repor och nagg samt märken. Mindre sprickor. Ett dragbeslag saknas. Nyckel saknas.

Utropspris
3 000 SEK