PARTI TERRAKOTTA, 17 st, bl.a. Arne Joens och Åke Holm, Sydöstra sveriges konstförening, bl.a. 1969, signerade.

Väggskulpturer i relief, olika utförande och dimensioner, bl.a. 10x14 och 15x15 cm. 2 fristående skulpturer, höjd 13 respektive 16 cm.

Slitage. 2 delar med lagade sprickor.

Utropspris
2 000 SEK