UPPSATSSKÅL med LOCK, silver, nyrokoko, Carl Nyström Stockholm 1843. Vikt ca 828g.

Rik blomsterdekor, urnformad kupa. Hänklar. Lock med knopp i form av blomma. Höjd 31cm.

Bruksslitage. Repor. Obetydliga bucklor. Monogramgravyr.

Utropspris
4 000 SEK