BORD, gustavianskt, 1700-tal.

BORD, gustavianskt, 1700-tal.

Förgyllt och bronserat. Runda kannelerade ben. Dekor av medaljong och bladverk. Marmorskiva. Bredd 77. Djup 45. Höjd 82 cm.

Ytskikt och dekorelement med skador. Marmorskiva med några nagg och fläckar.

Utropspris
7 000 SEK