PARTI BÖCKER, 3 delar, Svenska Foglarna, Svenska Konungar och Deras Tidehvarf samt Finland i Bilder.

Svenska Foglarna, med text av Carl J. Sundevall, tryck A. J Salmson, Stockholm. 23x32 cm.
Svenska Konungar och derad Tidehvarf, Gustav Backman, tryck A.J Salmson, Stockholm. 46,5x32,5 cm.
Finland i Bilder, fotografier och text av I.K Inha, förläggare Wenzel Hagelstam/Uno Wasastjerna, Helsingfors. 27,5x35 cm.

"Svenska Foglarna" endast en illustrerad del. Slitage och skador. Ej genomgångna. Reparerade.

Utropspris
150 EUR