LOCKTERRINER, ett par, porslin, Meissen, 1900-tal.

Terrin med fast fat med genombrutet brätte och lock. Knopp i form av jordgubbe, sked. Längd 28, höjd 16 cm.

Obetydlig skada på blad vid den ena jordgubbe. Sked med obetydlig nötskada. Obetydligt slitage.

Utropspris
1 500 SEK