MATBORD, engelsk stil, Ehrlins möbelfabrik, 1900-talets slut.

Modell "Windsor". Bland annat mahogny. Oval skiva. Uppburet av två fyrdelade fötter. Med 3 tillhörande iläggsskivor á L 55 cm. Längd exklusive iläggsskiva ca 200 cm. Längd inklusive iläggskivorna Höjd ca 75 cm.

Smärre bruksslitage. Märken och repor.

Utropspris
3 000 SEK