FLAKONGER, 2 st, Sheffield 1800-tal samt London 1920-tal.

Båda med rund form, silverlock samt slipad dekor i relief. Den större med gångjärnsförsett lock samt bakomvarande glasknopp. Höjd ca 4 respektive 10 cm.

Slitage, repor och nagg samt märken. Bucklor. Mindre anlupet.

Utropspris
1 500 SEK