SERVISDELAR, ca 33 delar, porslin, Gunnar Wennerberg, Gustavsberg, 1900-talets första hälft.
Dekor av rödklöver. 12 tallrikar, 7 djupa tallrikar, 12 assietter, soppterrin med lock, såsskål på fat samt ett mindre serveringsfat.
Enstaka mindre kantnagg. Krackelerad. Slitage.