SOFFA OCH FÅTÖLJ, "Sonett", Alf Svensson, DUX, ur Bra Bohag-serien, 1960-tal, brickmärkt.

Tvåsitssoffa, längd 134 cm. Lösa stoppade dynor, klädda i mossgrönt tyg.

Slitage, fläckar, smärre skador. Benen med repor, märken. Fåtöljen ostadig, ett ben med bristning och lagning.

Utropspris
2 000 SEK