STATYETT, keramik, P. Ipsens Enke, Köpenhamn, tidigt 1900-tal.

Föreställande en avklädd kvinna sittande på klippa. Höjd 53 cm.

Slitage, repor, enstaka skrapmärken och obetydliga nagg.

Utropspris
2 000 SEK