Charles Marion Russell

(USA, 1864-1926)
Charles Marion Russell
(USA, 1864-1926)

CHARLES MARION RUSSELL, efter, skulptur, brons, bär signatur.

Diligens och skenande hästar. På grön marmorsockel. Längd 115, bredd 41, höjd 44cm.

Slitage. Lagning av räcket på vagnens bakre högra sida. Enstaka nagg på sockel.

Utropspris
6 000 SEK