STOLAR, 4 st, Bjärnums Slöjdfabrik, 1900-talets mitt.

Vit och svartmålad stålstomme. Sitsar klädda i tyg "Spiral" ritat av Maud Fredin Fredholm.

Bruksslitage. Senare målning samt klädsel.

Utropspris
3 000 SEK