BYRÅ, gustaviansk stil, 1800-talets första hälft.

Fanerad med mahogny. 3 lådor. Beslag av mässing. Skiva av kalksten. Bredd 120. Djup 53. Höjd 85 cm.

Repor och märken. Några fanerskador. Hörnavslag. Senare skiva. Nyckel saknas.

Utropspris
4 000 SEK