SOCKERSKÅL MED LOCK, silver, Olof Robert Lundgren, Åbo 1836. Vikt tot. Vikt tot. 536,5 g.

Skål på fot, dekor med stansad bård, godronerad, bladdekor. Släkten Armfelts adelsvapen.
Höjd 28 cm.

Bruksslitage, små bucklor.

Utropspris
1 200 EUR