Klocklänk, TC, Stockholm 1986, längd 15,5, två hängen med genombruten dekor, två tunna kedjor, längd 40-50 cm, tre ringar med infattning av bla ametist, bla Guldvaruhuset AB, Stockholm, st 17/53 - 18/56.
Slitage, smärre bucklor.