Smycken
446151

PARTI GULDSMYCKEN, 6 delar, mest 18K, 1900-tal. Tot ca 28 gram.

Klocklänk, TC, Stockholm 1986, längd 15,5, två hängen med genombruten dekor, två tunna kedjor, längd 40-50 cm, tre ringar med infattning av bla ametist, bla Guldvaruhuset AB, Stockholm, st 17/53 - 18/56.

Slitage, smärre bucklor.

Utropspris
4 000 SEK