SOFFA samt STOLAR, 3 st, gustaviansk, provins, 1800-talets början.

Vitmålade. Stolar med genombruten rygg med skuren dekor i form av axknippen. Soffan men spjälor i sidan. Lösa plymåer. Soffans längd 170 cm.

Senare bemålning samt klädsel. Slitage, smärre skador.

Utropspris
6 000 SEK