SOPPSLEV OCH STRÖSKED, silver, Anders Johan Lignell, Sundsvall, 1800-talets första hälft resp APL, 1837. Totvikt ca300g.

Slät modell med snibb. Längd 38,5cm. Strösked, Gammal fransk, Anders Petter Lundqvist, Stockholm, 1837, längd 21cm.

Slitage. Smärre bucklor. Strösked med bucklor och lagning.

Utropspris
3 000 SEK