BRICKA, silver, Brasilien, 1940-tal. Vikt ca 1220 gram.

Avlång form. Genombruten kant med blomsterdekor. Två bärhandtag. Snedställda fötter. Undertill med gåvogravyr: "Till vännen Gustav Svanström på 60-årsdagen D.Brusell&Ltd Bahia den 30-7-44". Längd 40 cm.

Slitage, repor. Fläckar.

Utropspris
5 000 SEK