BORD, art deco, 1920-30-tal.

BORD, art deco, 1920-30-tal.

Vitmålad, skuren dekor à la greque samt bronsering, avsmalnande ben med kannelyrer.
Storlek 81 x 51 cm, höjd 75 cm.

Senare bemålad, färgbortfall, slitage.

Utropspris
200 EUR