MÅNBORD, 3 delar, 1800-talets slut.

Målat i blågrått med blommor. På hjultrissor. Iläggsskiva. 60+60, bredd 121 cm, höjd 78,5 cm. Iläggsskivans bredd 68,5 cm.

Kraftigare slitage. Färgbortfall. Senare bemålning.

Utropspris
2 000 SEK