TESERVIS, 27 delar, porslin, Roschutz, Deutsche Demokratische Republik (DDR) 1960/1970-tal.

11 st tekoppar med fat
12 st assietter
tekanna
vattenkanna
gräddsnäcka
sockerskål
Tillverkad för den ryska marknaden.
Höjd 5-26 cm.

Smärre bruksslitage.

фарфор из ГДР(Германская Демократическая Республика).

Utropspris
300 EUR