GALLERIMATTA, semiantik Nordväst Persisk, ca 604,5x100 cm.

Mörkblå botten med tätt polykromt heratimönster. Smal röd huvudbård med blomster slinga.

Ställvis slitage, något smutsig, hål, lagningar, lång- samt kortsidor med enstaka skador, ojämn.

Utropspris
4 000 SEK