SKÅL, glas, "Åskväder", Edward Hald, Orrefors.

Klarglas med graverad stiliserad dekor av figurer, djur, träd, regn och blixtar. Signerad Orrefors Hald 291. B7.KR ( gravör Karl Rössler) Höjd 8,5 cm.

Sedvanligt slitage. Nerslipad kant.

Utropspris
3 000 SEK