SKÅLFAT och VINKORK, silver, importstämplat 1920 respektive Borgila, 1923. Total vikt 220 g. COASTER, nysilver.

Vinkork krönt av figurin. Höjd 9 cm. Skålfat närmast ovalt med svängda knäckar. Längd 24 cm. Coaster, nysilver, AG Dufva, dekor av vinblad, diameter 17 cm.

Slitage. Coaster med monogram.

Utropspris
1 500 SEK