SKÅP, barock, Tyskland 1800-talets slut.

Betsad ek. Dubbla skåp, nerfällbar lucka, rik skuren figuraldekor, hyllinredning. Bredd 168,5 cm, höjd 180 cm, djup 43 cm. Nyckel finns.

Repor, stötmärken. Renoverad och kompletterad med äldre delar. Senare hyllor. Nycklar ej original. Maskstunget.

Utropspris
2 000 EUR