STOLAR, 6 st, Carl Axel Acking utförda av snickarmästare Torsten Schollin, 1900-talets mitt.

Mahogny, svart stoppad sits och ryggbricka i svart skinn. Brännmärkta S.T-n.

Slitage och fläckar. Skador och revor på klädsel.

Utropspris
5 000 SEK