EMILE ZOLA (1840-1902), visitkort med egenhändig hälsning och signatur.

Visitkort med tryckt signatur. Bladstorlek 10,3 x 6,2 cm.

Slitage, gulnat.

Proveniens

Framlidne Sune Hägglids stora och betydande autografsamling. Skapad från 1920-talet fram till 2000-talet.

Utropspris
5 000 SEK