BORD, sent 1800-tal.

BORD, sent 1800-tal.

Fanerad med mahogny. Rikligt skuren sarg och fyrdelad pelarfot med blommor och bladverk. Hjultrissor. Diameter 100. Höjd 78 cm.

Sprickor. Repor och märken. Några nagg.

Utropspris
1 500 SEK