Allmoge
449391

HÄNGSKÅP, allmoge, 1800-tal.

HÄNGSKÅP, allmoge, 1800-tal.

Ådringsmålat med kurbitsdekor. Dörr med bakomliggande hyllplan. Bredd 69. Djup 31. Höjd 75 cm.

Repor och märken. Sprickor. Hyllplan med borrade hål. Färgbortfall.

Utropspris
1 500 SEK