Emile Gallé

(Frankrike, 1846-1904)
Emile Gallé
(Frankrike, 1846-1904)

VASER, glas, 2 st, Émile Gallé, signerade.

En konformad på rund fot. Gultonat glas med utomliggande svagt röd naturalistisk dekor. Höjd 22. Och en liten med bukig form. Lila toner med utomliggande dekor blad dekor. Höjd 8.

Smärre slitage och rispor undertill.

Utropspris
3 000 SEK