MATSERVIS, 112 delar, porslin, "Rialto", Villeroy & Boch, 1900-talets andra hälft.

Bård i röda och gröna toner. 20 mattallrikar, 24 djupa tallrikar, 22 entrétallrikar, 12 fisktallrikar, 12 soppskålar med 10 fat, 2 terriner med lock, 2 såsskålar, 18 tekoppar med fat, kaffekanna samt mjölkkanna båda med lock, 2 udda koppar samt mugg. Mattallrikarnas diameter 26 cm.

Några repor.

Utropspris
4 000 SEK