Nystilar

Nystilar

BYRÅ, engelsk stil, omkring 1900.

Valnötsfaner, svängd form, fyra lådor, claw and ball fötter. Djup 49 bredd 96 höjd 84 cm. Nyckel finns.

Ostadig. Slitage. Fanerskador. Skiva slagen och delvis lös. Nyckel finns.

Utropspris
2 500 SEK