SÄNGGAVLAR, två par, "Ulrika", Carl Malmsten, Bodafors, 1900-talets tredje kvartal.

Vitmålade, stämpelmärkta. Bredd 92 cm. Höjd 67 respektive 78 cm.

Bruksslitage, stötmärken.

Utropspris
2 000 SEK